دایره المعارف مصور نمادها و نشانه ها

دایره المعارف مصور نمادها و نشانه ها

دانلود کتاب دایره المعارف نمادها و نشانه ها اثر میراندا بروسی

در مقدمه‌ی کتاب می‌خوانیم:

دنیای اطراف ما مملو از علائم و نمادها است. برخی از آنها را که ما خود ایجاد کرده‏‏ایم مثل حروف الفبا و پرچمها،‌ کاملاً‌ در کل جهان قابل تشخیص هستند، در حالی که بعضی سمبلها منبع نامعلوم و قدیمی داشته و نزد اقوام مختلف معانی متفاوتی دارند به همین دلیل است که به طور مثال در غرب یک “گل قرمز ” سمبل “عشق ” است و یا یک ” مار ” سمبل ” شیطان” محسوب می شود. حال آن که ” مار ” در چین نماد “خرد ” به شمار می‏رود.

در این راهنمای مصور جامع و کامل نشانه‏ها و نمادها می توانید پاسخ این گونه سئوال‏ها و هزاران سئوال به معنای حقیقی از این قبیل را پیدا کنید مخصوصاً‌ در تصاویر و عکس استفاده شده در کتاب،‌ آثاری همچون صنایع دستی،‌ نقاشی‏ها و تابلوهای نقاشان معروف،‌ مجسمه‏ ها و سایر آثار هنری به نمایش گذارده شده است به گونه‏ای که کلید تصویری روشنی را برای رمز گشایی از این زبان پر رمز و راز ارائه می دهد.

نویسنده این کتاب، چندین نمونه از کتاب‌های نمادشناسی را به نگارش درآورده که تا حدودی حاصل تجربیات او در کشورهای مختلف است. با این حال باید توجه داشت که این کتاب در جهت شناساندن نوعی از نمادشناسی موجود در جهان غرب است که ترجمه آن نیز تنها به این منظور است که خواننده ما با این نوع از نمادشناسی که در ان عرصه از عالم وجود دارد، آشنا شود. عمده نگرش این کتاب به مجموعه نمادها از منظر اولین مرتبه دریافت بشر، یعنی از منظر عقل جزئی‌نگر و سطحی‌نگر است که تنها در حوزه نفسانیات کاربرد دارد.

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0